Każdy ma swoje Kilimandżaro w TVP1

W najbliższą środę, tj. 23 września, o godz. 14 w TVP1 będzie można zobaczyć reportaż Agaty Dzikowskiej-Sworowskiej na temat wyprawy ekipy „Mimo Wszystko” na Kilimandżaro. Warto go zobaczyć!

1 października 2008 r. na szczyt Kilimandżaro wyruszyła niezwykła wyprawa, jej uczestnikami były osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Wśród nich byli m.in. Jan Mela, najmłodszy zdobywca obu biegunów, który w wyniku porażenia prądem stracił prawą rękę i lewą nogę, Katarzyna Rogowiec, wybitna paraolimpijka i złota medalistka z Turynu, która w wieku 3 lat straciła obie ręce, Łukasz Żelechowski – niewidomy od urodzenia, oraz Angelika Chrapkiewicz-Gądek, która porusza się na wózku inwalidzkim. 5 października o godz. 7:30 pięcioro uczestników wyprawy stanęło na szczycie Dachu Afryki, udowadniając że nie ma rzeczy niemożliwych.

Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Jego organizatorem była Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Uczestnikom wyprawy towarzyszyła ekipa TVP.

W najbliższą środę, tj. 23 września, o godz. 14.00 na antenie TVP1 będzie można zobaczyć reportaż z tej niezwykłej wyprawy, która dla wielu ludzi stała się symbolem wytrwałości i nadziei, przypominając że każdy z nas ma swoje Kilimandżaro.

Serdecznie zachęcamy do oglądania. Naprawdę warto!

Wstecz
Drukuj
pdf
Poleć stronę

Komentarz (0) dodaj komentarz

  • Brak komentarzy

Ostatnia aktualizacja serwisu: 13.05.2010, godz. 08:56 :: Licznik odwiedzin: 565.774