Ekipa Kilimandżaro na Europejskim Festiwalu Filmowym

W dniach 8-12 września w Koszalinie odbędzie się VI Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, wśród zaproszonych gości będzie m.in. ekipa z Kilimandżaro.

Od wyprawy na Kilimandżaro minął już blisko rok, ale jej uczestnicy nadal są zapraszani w różne zakątki Polski z prośbą, aby opowiedzieli o projekcie i swoich zmaganiach z najwyższym szczytem Afryki. W najbliższych dniach będą gościć w Koszalinie na Festiwalu Filmowym Integracja Ty i Ja. W czasie spotkania z ich udziałem będzie emitowany materiał filmowy przygotowany przez Wojtka Jachymiaka, który brał udział w wyprawie, a także reportaż „Każdy ma swoje Kilimandżaro” zrealizowany na zlecenie Fundacji „Mimo Wszystko” przez Fik Film. Uczestnicy wyprawy spotkają się także z uczniami koszalińskich szkół, a 10 września o godz. 19 będzie można ich spotkać w Klubie Obieżyświat, który mieści się w restauracji Akwarium. W czasie spotkania będzie można zakupić książkę „Każdy ma swoje Kilimandżaro” i porozmawiać z jej autorką – Małgorzatą Wach. Będzie też można usłyszeć o tym jak się narodził projekt „Każdy ma swoje Kilimandżaro” i dlaczego Anna Dymna tak bardzo zabiegała o jego realizację.

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbywa się w Koszalinie. Jego głównym celem jest szeroko pojęta integracja. W latach 2003-2008 w ramach festiwalu zaprezentowano ponad 170 filmów fabularnych i dokumentalnych z całego świata. Ich bohaterami są osoby niepełnosprawne. W ramach festiwalu prezentowane są również filmy amatorskie, których autorami są osoby niepełnosprawne. Szczegółowe informacje na temat festiwalu oraz jego program można znaleźć pod adresem www.integracjatyija.pl.

Wstecz
Drukuj
pdf
Poleć stronę

Komentarz (1) dodaj komentarz

  • Byłam na dwóch spotkaniach i naprawdę były bardzo interesujące. Wspaniałe jest to, że pełnosprawni ludzie na ogół postrzegają osoby, które spotykają sytuacje losowe jako gorsze, inne, niepasujące do codziennego środowiska, a sami nie potrafią docenić tego, co mają. Nie potrafią, nie wiedzą jak wykorzystać swoje możliwości. Wy potraficie to robić za co szczególnie Was podziwiam i dajecie świetny przykład, by odnaleźć w sobie to coś, co naprawdę jest nam przypisane. Pozdrawiam serdecznie.
    ~agent
    2009/09/11 19:44

Ostatnia aktualizacja serwisu: 13.05.2010, godz. 08:56 :: Licznik odwiedzin: 565.774