Mercedes – Benz Polska wsparł Jarka Rolę

Jarosław Rola, jeden z uczestników wyprawy na Kilimandżaro otrzymał od firmy Mercedes – Benz Polska duży upust cenowy na zakup samochodu.

„Mercedes – Benz wspiera Polską Reprezentację Paraolimpijską” – taki napis widnieje na nowym samochodzie Jarka Roli. Jest to samochód typu Viano (ekskluzywna odmiana Vito) z automatyczną skrzynią biegów, przewidziany dla dziewięciu osób. Stary samochód Jarka nie był już w najlepszej kondycji, tymczasem auto jest mu niezbędne do codziennego przemieszczania się i udziału w treningach. Jarek zwrócił się do firmy Mercedes – Benz Polska z prośbą o udzielenie rabatu. W staraniach wsparła go Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Po zapoznaniu się z historią Jarka i jego sukcesami sportowymi, szefowie firmy zdecydowali, że udzielą mu znacznego upustu na zakup nowego auta. W ubiegłym tygodniu Jarek otrzymał kluczyki z rąk Pana Piotra Chmielewskiego, Zbigniewa Martynowicza, przedstawicieli firmy Mercedes – Benz Polska.

Jarek mieszka w Karpaczu. W wieku 17 lat w wyniku porażenia prądem stracił obie nogi, miał poparzone 90 procent ciała. Przed wypadkiem jego pasją było narciarstwo, po kilku latach rehabilitacji Jarek postanowił do niego wrócić. Od 2002 r. regularnie zdobywa złote medale mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim. Na paraolimpiadzie w Turynie (2006 r.) wywalczył 10 miejsce w slalomie. W lipcu 2006 roku, jako pierwsza osoba niepełnosprawna, zdobył szczyt Śnieżki na zaprojektowanym przez siebie rowerze napędzanym siłą rąk. W październiku ubiegłego roku wraz z ośmiorgiem innych osób z niepełnosprawnościami wyruszył na Kilimandżaro – dotarł na wysokość 5100 m n.p.m. Jechał na rowerze napędzanym siłą rąk, który sam zaprojektował. W imieniu Jarka serdecznie dziękujemy firmie Mercedes – Benz Polska za udzieloną mu pomoc i życzliwość, z jaką spotkali się przedstawiciele naszej Fundacji!

Wstecz
Drukuj
pdf
Poleć stronę

Komentarz (0) dodaj komentarz

  • Brak komentarzy

Ostatnia aktualizacja serwisu: 13.05.2010, godz. 08:56 :: Licznik odwiedzin: 565.774