Konferencja pod hasłem „Każdy ma swoje Kilimandżaro”

13 czerwca w Krakowie odbędzie się konferencja nawiązująca swoją ideą do wyprawy niepełnosprawnych osób na Kilimandżaro. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Konferencja rozpocznie się o godz. 11.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury, Rynek Główny 25. Na początku zostanie wyświetlony fotokast Adama Golca z Gazety Wyborczej – uczestnika wyprawy, autora zdjęć. Tuż po nim o dużych i małych „Kilimandżarach”, czyli prawdziwych zwycięstwach człowieka powiedzą:

Anna Dymna, prezes Fundacji „Mimo Wszystko”. Pomysłodawczyni wyprawy na Kilimandżaro. 

Angelika Chrapkiewicz-Gądek, od 3 roku życia cierpi na dystrofię mięśniową. Absolwentka Turystyki i Dziennikarstwa. Miłośniczka nurkowania. Swoją pasją zaraziła już dziesiątki osób z całej Polski. Jedna z uczestniczek wyprawy na Kilimandżaro.  

Jan Mela, student psychologii. Prezes Fundacji „Poza horyzonty”. Jako 14-latek stracił lewą nogę i prawą rękę w wyniku porażenia prądem. Jest najmłodszym w historii zdobywcą obu biegunów: północnego i południowego. W ubiegłym roku zdobył Kilimandżaro.  

Małgorzata Rejdych, szefowa Stowarzyszenia Osób Po Przeszczepie Serca, sama od 11 lat żyje z przeszczepionym sercem. 

Katarzyna Radziszewska, mama 6-letniego Krzysia, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Nauczycielka jęz. polskiego. Dla syna skończyła logopedię. Jest aktywna zawodowo. Wspiera innych rodziców, którzy mają dzieci z niepełnosprawnością.     

Ks. dr hab. Lucjan Szczepaniak, SCJ, kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, lekarz, poeta.  

Paweł Adamkiewicz, rehabilitant. Zajmuje się m.in. osobami po ciężkich wypadkach. 

Henryk Jankowski, podróżnik, doświadczony alpinista. W 2003 r. zdobył samotnie Elbrus. Samotnie zdobył „16 szczytów Europy ponad Rysami”. 

Mirosław Piesak, pływak, czterokrotny paraolimpijczyk. W Atlancie zdobył złoto i srebro, w Sydney – brąz, w Atenach – srebro. „Sport wyciągnął mnie na powierzchnię życia” – podkreśla.  

Anna Krupa, od urodzenia nie ma rąk. Studiuje zarządzanie biznesem. Uczyła w szkole jęz. angielskiego. Dwa lata temu została mamą. W zeszłym roku zrobiła prawo jazdy. Zaraża optymizmem kogo się da.  

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Wach. Serdecznie zapraszamy!!!

Wstecz
Drukuj
pdf
Poleć stronę

Komentarz (0) dodaj komentarz

  • Brak komentarzy

Ostatnia aktualizacja serwisu: 13.05.2010, godz. 08:56 :: Licznik odwiedzin: 565.774