Spotkanie z Anną Dymną w Empiku

W minioną środę w Empiku na Rynku Głównym odbyło się spotkanie promujące książkę „Każdy ma swoje Kilimandżaro”. Wśród jego uczestników była m.in. Anna Dymna.

Po co osoba poruszająca się na wózku wyruszyła na Biały Dach Afryki? Jak odbiera taką wyprawę osoba niewidoma? Z tymi i wieloma innymi pytaniami musieli się zmierzyć uczestnicy spotkania. Wśród nich byli: Anna Dymna – szefowa Fundacji „Mimo Wszystko”, pomysłodawczyni wyprawy i autorka wstępu do książki, Marek Kowalski – autor zdjęć zamieszczonych w książce i uczestnik wyprawy, a także Angelika Chrapkiewicz-Gądek, która wspinała się na Kilimandżaro na wózku i Łukasz Żelechowski, który jest niewidomy od urodzenia. Spotkanie poprowadziła Małgorzata Wach, autorka książki.

– Afryka inaczej brzmi o poranku, kiedy budzą się tysiące ptaków, a inaczej wieczorem, kiedy ster przejmują żyjątka podobne do świerszczy i cykad. Inne są też zapachy. Ta sama jest tylko radość – opowiadał Łukasz Żelechowski. Angelika wspominała „swoje Kilimandżaro”, czyli odcinek na wysokości 5200 m n.p.m. na którym zdecydowała się zawrócić. – Na dole często mam problem z podejmowaniem decyzji. Wtedy byłam pewna, że wybieram dobrze. Ważniejsi od chęci zdobycia szczytu byli dla mnie inni ludzie – mówiła Angelika.

Pani Ania opowiadała o sile jaka drzemie w każdym z dziewięciu głównych bohaterów wyprawy na Kilimandżaro i książki, o ich „małych Kilimandżarach” i wielkich szczytach, które pokonali zanim wyruszyli do Afryki. Mówiła o tym jak dobrze jest żyć gdy obok są ludzie, którzy kochają i rozumieją, którzy wierzą w nas nawet wtedy gdy nam samym zdarza się wątpić. Nie zabrakło również lektury fragmentów książki. Mamy nadzieję, że osoby, które znalazły czas, żeby wybrać się na to spotkanie do Empiku jeszcze długo będą je przechowywać w swoich sercach. Tym, którzy się nie zjawili możemy powiedzieć tylko jedno – żałujcie!

Wstecz
Drukuj
pdf
Poleć stronę

Komentarz (0) dodaj komentarz

  • Brak komentarzy

Ostatnia aktualizacja serwisu: 13.05.2010, godz. 08:56 :: Licznik odwiedzin: 565.774